Simonis Biljartlakens Landsfinale C4: Vader (50) en zoon (17) samen naar brons

De Simonis Landsfinale C4 was een gezellige finale in Oegstgeest, met winst voor ’t Pleintje. De derde plek was voor de Klok 3 in Vught, een relatief nieuw team met vader Tonny van Elck (50) & zijn pas 17-jarige zoon Diego. Teamleider Tonny over de ervaringen

29 juni 2026

VUGHT/OEGESTGEEST –

“Ja, inderdaad een derde plek op de Landsfinale! We hebben een leuke dag gehad en genieten nog na van dit wat wij bereikt hebben als team.”

“Wij zijn een team met vader en zoon, en iemand die ons samen zag spelen die zei, eigenlijk meer als grap begon: zullen we met zijn drieën competitie gaan spelen? Toen zeiden wij dat is goed.”

“Wij zijn dit jaar voor het eerst gaan spelen in de competitie maar door de snelheid waarmee we alles waren begonnen hadden we helaas nog geen teamkleding, volgend jaar zal dit anders zijn.”

“Na een spannende competitie die wij op één punt wonnen moesten wij nog een wedstrijd spelen tegen de andere nummer 1 van de andere poule. Helaas door omstandigheden konden die helaas niet de tweede wedstrijd meer spelen en gingen wij door.”

“In de gewestelijke finales speelden we heel goed en hebben daar één wedstrijd gelijk gespeeld, de rest gewonnen. Wat dus inhield: wij mochten naar de nationale finale!

“De eerste ronde van de poulefase van de Landsfinale speelden wij weer goed wonnen alle drie onze wedstrijd. Tweede wedstrijd twee overwinningen en één dikke nederlaag met te weinig caramboles. Nog steeds niets aan de hand: als we de laatste alle drie zouden winnen dan was het ook goed. Helaas verloor ook iemand daar een wedstrijd. En zo werden die andere* op het gemiddelde nummer 1 en wij nummer 2 in de poule.”

“Hierdoor speelden wij dus nog de troostfinale om plaats 3 en 4 die we alle drie wonnen en dus: derde van Nederland. Iets waar wij als team van de Klok uit Vught heel trots op zijn!”

 

* Redactie: “die andere”, dat was ’t Pleintje 6 waarvan De Klok 3 in de poulefase met liefst 5-2 won! Toch werd ’t Pleintje 6 op moyenne nummer 1 in de poule – en vervolgens ook Nederlands kampioen.

 


 

Tekst: Tonny van Eck
Bewerking/intro: KNBB

Foto v.l.n.r.:
2e plaats: De Beurs
1e en Kampioen: ’t Pleintje
3e plaats: De Klok

Generaties Simonis Biljartlakens Landsfinale Teamcompetitie
Volg ons online