Thuiswedstrijd geen gelopen race.......
bleek maar weer eens bij de vijfde Jeugd Grand Prix in Lochem. Daan Karssenberg, thuisspeler die al drie GP's won waarvan 2 met 8 setpunten, scoorde ook deze GP goed met 7 setpunten maar moest het hoofd toch buigen voor Sven Wilkowski. Sven, 11 jaar pas en jongste telg onder de steeds maar uitdijende groep biljartende Wilkowski's) had een beter carambolepercentage en ging er dus met de grootste beker vandoor. Keano Grooters eindigde als derde. (Zie hier het overzicht van alle poules/uitslagen, en hier de uitslagen in de poule van winnaar Sven Wilkowski.)



Bij Zalencentrum Bousema hadden ze er alles aangedaan om het de jeugd naar de zin te maken. Met twee extra geplaatste biljarts waren er zes tafels beschikbaar voor de drie poules van 5 en 3 poules van zes spelers.
En er waren weer opmerkelijke resultaten. 11 spelers behaalde een moyennepercentage van meer dan 110% en van hen zal het aantal te maken caramboles mogelijk worden aangepast voor de zesde en laatste GP.
Fleur Langereis vergaarde 5 setpunten maar wel met een moyennepercentage van 157,4 % op de voet gevolgd door Keano Grooters met 156%. Dex Veldman sloot zijn tweede GP af met vier gewonnen sets en een gemiddelde van 1,5, een verbetering van 39%.
Nieuwkomer Jorai Darsan speelde een set in twee beurten uit met series van 5 en 32, zijn tegenstander verbaasd achterlatend met 1 carambole. Djeno Verwiel scoorde met 29 de één na hoogste serie. Jayden van Buren werd derde in dat klassement met een hoogste serie van 22.
Spannend was de partij tussen Djeno Verwiel en Daan Karssenberg. De eerste set gnig naar Djeno in drie beurten met een startserie van 27, een poedel en toen met 20 uit. Daan had één poedel en één carambole. Maar herstelde zich in de tweede set met 5 en 20 de set winnende in twee beurten terwijl Djeno achterbleef met 11 caramboles.
Veel partijen verliepen wisselend, de ene set vlot verlopend en de andere set in een lager tempo. De langste set nam 19 beurten in beslag. Roy Hartemink, ook een Bousema talent, speelde in twee partijen de sets uit in 4, 7 8 en 10 beurten maar moest in Jeffrey Vinke en Keano Grooters zijn meerderen erkennen, die konden het ook in 4, 7 en 8 beurten.
Al met al was het weer een geslaagde dag waarop teleurstellende sets werden afgewisseld met zeer succesvolle maar waar de tevredenheid en spelplezier boven alles stond. Met een mooie afvaardiging van diverse clubs uit het hele land, o.a. ook DOS uit Harderwijk.
En, met jonge ster van de dag: Sven Wilkowski!




Nog één GP te gaan op 18 april en dan volgt het NK op 6 juni. Van iedere deelnemer worden de vier beste resultaten in een ranking geplaatst en de 16 beste spelen dan om de Piet Verschure Bokaal.








Tekst: Benny Beek
Foto's podium/bekers: Peter Gnodde
Foto overzicht zaal: BV Acquit, Woerden
Overige foto's: Ton Smilde