ROSMALEN - Vrijdag en zaterdag werden er in drie poules kwalificatiewedstrijden gespeeld voor een plaats in de halve finale van zondag. In deze poulefase wisten Micha Van Bochem, Michel van Silfhout, Dennis Timmers en Leo Koomen zich te plaatsen bij de reeds geplaatste spelers, t.w. Raymund Swertz, Gert-Jan Veldhuizen, John van der Stappen en Wiel van Gemert.
Deze 8 spelers speelden zondag in twee halve finalepoules waarvan de poulewinnaars uiteindelijk de finale om het goud en zilver zullen spelen. In deze halve finalepoules werden er knappe prestaties geleverd: Gert-Jan 120 in 7, 17.14 moyenne band met hoogste serie 63. Zijn tegenstander Wiel van Gemert verloor deze partij met 12.14 moyenne!
Raymund speelde zijn 2e partij ook 120 in 7 beurten uit maar in zijn 3e partij in deze poule ging hij zelfs in de 5e beurt uit met een serie van maar liefst 85, moyenne 24.00!
Michel van Silfhout speelde boven de 10 moyenne algemeen maar werd achter Raymund toch 2e in zijn poule en daarmee gedeeld 3e algemeen. John van der Stappen werd in de andere poule 2e achter Gert-Jan Veldhuizen en werd hierdoor samen met Michel gedeeld 3e algemeen, beiden een bronzen medaille.
De finale ging dus tussen Raymund Swertz en Gert-Jan Veldhuizen. Raymund won de trekstoot en begon zelf maar miste verrassend de acquitstoot. Het was tekenend voor de gehele partij, niets lukte Raymund deze partij echt goed of het zat enigszins tegen en Gert-Jan bleef heel netjes en vooral productief zijn caramboles maken. In de 10e beurt had Gert-Jan zijn 120 bij elkaar waarmee hij zijn tweede Nederlands Kampioenschap in korte tijd veroverde.
Na het Nederlands Kampioenschap kader 71/2 in oktober nu dus het Nederlands Kampioenschap Bandstoten Groot Ereklasse. Een waardig kampioen!

Meer info
Alle uitslagen & standen NK Bandstoten Groot Ereklasse







Tekst: Ad Ketels
Foto’s: Henry Thijssen